• +421 52 7738128
  • PONDELOK-PIATOK 7:00 - 15:30

Firma

Firma ŠTART bola založená v roku 1991 v malej dedinke Spišská Teplica, ktorá sa nachádza pod Vysokými Tatrami na severovýchode Slovenska. Jej zakladateľom a zároveň majiteľom je Viliam Nemčko. Firma ŠTART sa zameriava na predaj a opravy štartérov, alternátorov a ich náhradných dielov pre každý typ automobilu. Dlhodobé skúsenosti a vysoko kvalitné produkty zaisťujú firme ŠTART stabilné postavenie na trhu v strednej Európe. Naša silná mechanická prax spolu s dôkladnou znalosťou problematiky vedie k vysokej profesionálnej úrovni, individuálnemu prístupu a zaručenej kvalite. Našich šesť, počítačom riadených testerov od DV Electronics, Canada; sú schopné odhaliť akúkoľvek závadu v štartéri alebo alternátore.

Cargen - Viliam Nemcko FIRMA START

Od  roku 1998 začala firma ŠTART spolupracovať s viacerými zahraničnými dodávateľmi náhradných dielov pre štartéry a alternátory hlavne z Európy ale aj z celého sveta. Firma ŠTART sa postupne vyvíjala a dala si záležať hlavne na detailnom preverovaní produktov od dodávateľov. Testovanie dodaných produktov vždy patrilo k rutine fungovania firmy ŠTART. Počas fungovania firmy ŠTART sme si boli schopní vybudovať kvalitnú sieť dodávateľov na originálne a aj alternatívne produkty za bezkonkurenčné ceny. 

 

Súčastnosť:

  1. ORIGINÁLNE produkty- momentálne máme široký sklad originálnych štartérov a alternátorov pre osobné a nákladné vozidlá, stavebné a poľnohospodárske stroje. Originálne štartéry a alternátory, ktoré sú dodávané zákazníkom pochádzajú z prvovýroby automobilových značiek.
  2. ALTERNATÍVNE produkty- všetky produkty v tejto kategórii sú preverované na počítačom riadených testeroch - V našej dielni sa špeciálne sústred’ujeme na vylad’ovanie kvality vybraných produktov taktiež aj výmenou rôznych komponentov. Pre všetky produkty poskytujeme záručnú dobu 24 mesiacov. So všetkými reklamáciami sa zaoberáme v našej predajni.
  3. OPRAVOVANÉ produkty- máme viac než 25 ročné skúsenosti s opravami štartérov a alternátorov. Pri opravovaných produktoch je vysoká kvalita na prvom mieste. Všetky komponenty štartérov a alternátorov sú skúšané na testeroch pod špecifickou záťažou. Napríklad diódové bloky sú diódy testované na testeri CDT150, kde sa používa predpísaný prúd. Diódy sú preverované v závernom smere aby boli zistené aj najmenšie chyby= dióda momentálne funguje, ale je veľká pravdepodobnosť, že sa za chvíľu zničí. Podobný systém testovania aplikujeme na všetky naše komponenty. Na opravu alternátorov sa používajú výhradne Japonské NTN ložiská.
  4. Sortiment MAGNETON- v tejto kategórii máme skladom veľké množstvo originálnych štartérov a alternátorov, ktoré sme vykúpili počas likvidácie veľkých militantných skladov. Sme schopní dodať nové a opravené štartéry, alternátory a ich náhradné diely za atraktívne ceny so zachovaním OEM kvality.

 

Aktuálne disponujeme širokým skladom originálnych produktov, čo nám zabezpečuje jedinečnú schopnosť dodať  štartéry, alternátory a náhradné diely za veľmi krátky čas. Skladový sortiment je ihned’ k dispozícii vo firme ŠTART.

Doprava

 

Sklad

Najväčší sklad štartérov a alternátorov v SR a ČR
 

+421 52 77 38 128

Pondelok-Piatok 7:00 - 15:30